If you can't beat US join US!

On Monday 5 January we're organising another special technique training. This time our theme will be the cross net drop. The training session will start at 7.30pm and finish at 8.30pm.

User login

Upcoming Events

Monday, October 23rd

  1. Free Play & Training (B 1st) 18:30-23:30
    • Start time: 18:30
    • End time: 23:30
    • Where: Amstelcampus, Tweede Boerhaavestraat 10, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts
      18:30F:6
      19:00F:6
      19:30F:6
      20:00F:6
      20:30F:0 T: 6 (Training group B*)
      21:00F:0 T: 6
      21:30F:3 T: 6 (Training group A*)
      22:00F:3 T: 6
      22:30F:9
      23:00F:9
      23:30Drinks in the canteen

      * The start times of groups A and B switch weekly.

      Group A = from 1st class regional upward
      Group B = up until the 2nd class regional

    • View this event in Google Calendar

Wednesday, October 25th

  1. Free Play and Training 18:00-21:00
    • Start time: 18:00
    • End time: 21:00
    • Where: Universum, Science Park 306, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts

      18:00F:9
      18:30F:9
      19:00F:9
      19:30F:4 T:5
      20:00F:4T:5
      20:30 F:9
      21:00Drinks in the canteen

      Traininglevel = up until the 4th class regional

    • View this event in Google Calendar

Monday, October 30th

  1. Free Play and Training (A1st) 18:30-23:30
    • Start time: 18:30
    • End time: 23:30
    • Where: Amstelcampus, Tweede Boerhaavestraat 10, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts
      18:30F:6
      19:00F:6
      19:30F:6
      20:00F:6
      20:30F:0T:6(Training group A) *
      21:00F:0T:6
      21:30F:3T:6(Training group B) *
      22:00F:3T:6
      22:30F:9
      23:00F:9
      23:30Drinks in the canteen

      * The start times of groups A and B switch weekly.
      A = from 1st class regional upward
      B = up until the 2nd class regional

    • View this event in Google Calendar

Wednesday, November 1st

  1. Free Play and Training 18:00-21:00
    • Start time: 18:00
    • End time: 21:00
    • Where: Universum, Science Park 306, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts

      18:00F:9
      18:30F:9
      19:00F:9
      19:30F:4 T:5
      20:00F:4T:5
      20:30 F:9
      21:00Drinks in the canteen

      Traininglevel = up until the 4th class regional

    • View this event in Google Calendar

Monday, November 6th

  1. Free Play & Training (B 1st) 18:30-23:30
    • Start time: 18:30
    • End time: 23:30
    • Where: Amstelcampus, Tweede Boerhaavestraat 10, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts
      18:30F:6
      19:00F:6
      19:30F:6
      20:00F:6
      20:30F:0 T: 6 (Training group B*)
      21:00F:0 T: 6
      21:30F:3 T: 6 (Training group A*)
      22:00F:3 T: 6
      22:30F:9
      23:00F:9
      23:30Drinks in the canteen

      * The start times of groups A and B switch weekly.

      Group A = from 1st class regional upward
      Group B = up until the 2nd class regional

    • View this event in Google Calendar

Wednesday, November 8th

  1. Free Play and Training 18:00-21:00
    • Start time: 18:00
    • End time: 21:00
    • Where: Universum, Science Park 306, Amsterdam
    • Tentative court schedule

      F:Free play
      T:Training

      Slot Type of play : # courts

      18:00F:9
      18:30F:9
      19:00F:9
      19:30F:4 T:5
      20:00F:4T:5
      20:30 F:9
      21:00Drinks in the canteen

      Traininglevel = up until the 4th class regional

    • View this event in Google Calendar